TheBigg3st TheBigg3st
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

In November 2010 the average cost of 5 gallons of regular unleaded gasoline in the U,S. was $14,46. What was the average cost for 16 galions

Respuesta :

Otras preguntas

Which Native American lenguaje was first us ?
Hot dogs come in packages of 10. Hot dog buns come in packages of 8. How many hot dogs and hot dog buns will Mr. Deeks buy so that he has one bun for every hot
This is the floor plan of Julie's bathroom. Julie needs to determine the area of the floor so she can order new tile. Find the area, in square feet, of Julie's
If f(x) = 8 – 10x and g(x) = 5x 4, what is the value of (fg)(–2)?.
two adjectives or descriptive phrases that describe the term about Indian Removal Act?
Calculate m∠ABC and m∠CBD, what is the value of x?
2. What new technology was at the time considered a "gadget" by the US military? What weaknesses did it have that kept it from preventing an attack at the time?
Shenika is inviting 7 friends to a party. If each friend will get 6 cookies and each box has 8 cookies,how many boxes does shenika need to gets
help with questions 1-9 please
An item is regularly priced at $25. Chang bought it at a discount of 20% off the regular price. How much did Chang pay?