ifggdzd ifggdzd
  • 23-08-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $3.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $20 dollar budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr . Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

Respuesta :

Otras preguntas

How do you solve, 7/9+1/2-3/2+2/9 ?
Determine whether these functions are invertible. Find inverses of the invertible functions. (a) f(x) = x−2. (b) f(x) = x^{2}, where x ∈ R. (c) f(x) = x^{2}, wh
How do you solve, 7/9+1/2-3/2+2/9 ?
How do you find the sum of 4/10 and 55/100?
If snow is falling at a rate of 1/4 inch every 30 minutes, how much snow will fall in 4 1/2 hours.
write two mixed numbers that have a sum of 3
15/60 as a percentage
16x²-81=0 solve the following quadratic equation
what famous ancient greek mathematician came up with an approximate value of pi by circumscribing and inscribing circles in and around regular polygons?
Which statement is inconsistent with the concept of isotopes of the same element? a. Isotopes have the same number of protons b. Isotopes have the same atomic n